Chci hrát

S čím hrát?

Nejdříve si musíte položit otázku, které šipky jsou pro vás nevhodnější. Nabídka je široká a máte z čeho vybírat. Šipky známe většinou z nějaké hospůdky nebo herny, kde slouží jako společenská zábava. V takových podnicích bývají obyčejnější šipky. Jejich úkolem je hodně vydržet a přitom neodradit. Jestliže byste chtěli mít z hraní šipek ještě intenzivnější zážitek, následujte další informace.

Na trhu máte možnost obrovské možnosti materiálů, prodejců a výrobců šipek. Výběr záleží jen na vás.

Levnější modely šipek nabízí spoustu výhod

U levnějších šipek si postupně vyzkoušíte, jaká šipka vám nejlépe vyhovuje – tvar, správný úchop, těžiště nebo materiál. Můžete vyzkoušet různé délky násadek, tvarů letek (křidýlek) a postupně si vyladit svůj pocit z hraní šipek na maximum. Šipky a šipkový sport jsou nejen o obyčejné trefě, ale také o klidné mysli. Mezi vámi a šipkou musí vzniknout dokonalá harmonie.

Investovat do kvalitnějších šipek se nemusí vždy vyplatit

Pokud si chcete za šipky připlatit, měli byste vědět, které vám vyhovují. Jinak by se mohlo stát, že vložené peníze byly k ničemu. Také se připravíte o radost z postupného a opakovaného zkvalitňování výbavy, mazlení se s detaily a prožívání štěstí z každé novinky ve vašich rukou. Jestliže vám však dražší šipky padnou, vaše hra může být dokonalá.

Chcete soutěžit? Zúčastněte se prvního turnaje!

Oficiálních turnajů se v naší zemi za rok pořádá více než dvanáct tisíc. Jedná se o turnaje jednotlivců, dvojic, dospělých i mládeže na všech úrovních. Základní turnaje se odehrávají blízko vašeho bydliště. Vyhledejte si turnaj místní úrovně – Místní Open, případně krajské úrovně – Regionální Master. Pro oba tyto typy turnajů platí, že není třeba žádné členství či licence stvrzená finanční transakcí. Turnaje jsou tedy otevřené všem.

Nejdříve si tedy na webu www.sipky.org v interaktivní mapě zvolte váš kraj a v krajské termínové listině (levé tmavé menu) si najděte turnaj, kterého byste se chtěli zúčastnit. Zjistěte si termín a začátek prezence. Do turnaje se přihlásíte registračním číslem, které získáte na tomto odkaze z pohodlí domova.  Číslo si dobře uložte, bude se vám ještě hodit.

A nyní již stačí na váš vybraný turnaj vyrazit. Rozhodčímu turnaje sdělíte vaše jméno, registrační číslo a po uhrazení startovného (turnaje mládeže jsou bez startovného) vás do turnaje přihlásí. Rozhodčí vás vždy vyzve, na jakém terči a s kým budete hrát.

Většina turnajů se hraje v systému Varan. Jde o transparentní online řízení turnajů. Na adrese www.turnaje.org si můžete zvolit jakýkoliv turnaj hraný v ČR a sledovat jeho průběh. Můžete sledovat nejen váš turnaj, ale i turnaje kde hrají vaši přátelé či soupeři.

Pro váš komfort je připravena i aplikace pro systém Android, která vám bude posílat základní informace formou notifikací – kde a s kým hrajete, jaký výsledek byl zadán.

Jak stáhnout aplikaci pro Android?

Aplikace je dostupná na Google Play a je kompatibilní se zařízeními Android 5.0 a vyšší.

Po stažení a instalaci se přihlásíte svým CZE kódem a heslo je koncovka vašeho rodného čísla (heslo si můžete v aplikaci změnit), jste-li cizinec bez rodného čísla, pak je heslo „0000“.

Chcete hrát ligovou soutěž?

Ligová soutěž není soutěží jednotlivců a dvojic, ale jde o skupinovou soutěž pro minimálně čtyři hráče. Soutěže se hrají klasickým modelem podzim – jaro a jde o týmovou soutěž jako v jiných sportech.

V případě, že jste sám, budete si muset najít funkční tým. Na www.sipky.org volbou kraje a v levém menu odkazu ligová soutěž si můžete najít týmy ze svého okolí, kdo je jejich členem, kde a kdy hrají apod. Další kontakt je pak na vás.

V případě, že máte partu nadšenců, která si chce založit vlastní tým, pak je vhodné kontaktovat příslušný krajský sekretariát. Opět na www.sipky.org volbou kraje a v levém menu odkaz kontakty. Krajský sekretariát by vás měl informovat o podmínkách, termínech přihlášení, podmínkách pro hrací místo. Pro ligovou soutěž budete také potřebovat registrační číslo. Jak se k němu snadno dostat naleznete v části věnované vašemu prvnímu turnaji.