Hlavní ligová soutěž

Ligová soutěž družstev je týmovou soutěží (bez rozdílu pohlaví). Muži sice dominují, ale smíšená družstva nejsou výjimkou. Soutěž se hraje systémem podzim – jaro klasickým ligovým modelem s postupy a sestupy do vyšších nebo nižších soutěží. Nejvyšší republikovou soutěž s celostátní působností je Superliga, všechny ostatní soutěže se hrají v jednotlivých krajích.

Do ligového utkání nastupují vždy 4 hráči na obou stranách (plus náhradníci), kteří hrají celkem 16 zápasů jednotlivců (každý s každým) a dva zápasy dvojic. Každý zápas jednotlivců a dvojic se hraje na 2 vítězné legy, remíza není dovolená.

Vrcholem pro všechny ligové soutěže, bez ohledu na jejich výkonnostní úroveň, je Mistrovství české republiky v elektronických šipkách. Mistrovství se hraje v 5 kategoriích podle jednotlivých ligových úrovní. Nejvyšší kategorií je Elite, což je vlastně finálové play off Superligy.  Ovšem i pro nižší soutěže platí, že vítězové všech ligových skupin z celé země mají právo účasti ve finálovém turnaji, jehož vítěz získá titul mistra České republiky. Například pro nejnižší soutěže to znamená, že se vítězové z každé ligové skupiny utkají v kategorii D+. Již první sezonu má tedy i nováčkovský tým šanci hrát o postup na MČR a na něm zažít vrcholná sportovní měření sobě rovných týmů v soubojích o mistra České republiky kategorie. D.

Mistrovských turnajů v kategorie Elite, A, B, C a D se zúčastňuje každý rok 170 týmů.


Výsledky ligových soutěží

Mistři20152016201720182019
EliteMaséři z Veselky JičínTrosky Litomyšl40+ Trutnov40+ Trutnov40+ Trutnov
Kategorie ASgt. Pepikk’s Band Praha Vodouchové Kardašova ŘečiceBlack Panthers VsetínOlympia TáborSupi Dolní Benešov
Kategorie BKorunky KolínPoster Guys Husovka PlzeňWanted VšechlapyStřelci z Ratolesti Český KrumlovU Ajšíra Studnice
Kategorie CMachine ŠumperkHoteliéři UsobrnoŠipky Velké KarloviceAC Star Arena ChodovProti Proudu Praha
Kategorie DVlčáci 2011 Chlumec nad CidlinouNervotoči na PekárněPevná ruka StodDC HolicePlastic darts Sadská