Místní Openy

Místní Open je základní turnaj nejnižší kategorie. Takových turnajů je uspořádáno během sezóny zhruba deset tisíc. Hrají se na obvyklých ligových hracích místech a jsou určeny všem šipkařům, bez ohledu na věk, pohlaví, pro amatéry i registrované hráče. Průměrný počet účastníků je přibližně do dvaceti hráčů a hráček. Proto jsou běžně pořádány i v pracovní dny v podvečer. Zjednodušeně se dají turnaje MO charakterizovat jako kdykoliv, kdekoliv a pro kohokoliv.

Turnaje se obvykle započítávají i do krajských a republikových žebříčků. Mohou se pořádat jako smíšené (většina), zvlášť pro muže i ženy nebo jako turnaje jednotlivců či dvojic. Turnaje jsou ideální pro začínající hráče, protože vždy se najde nějaký blízko jejich bydliště. S vysokou pravděpodobností to bude turnaj započítávaný do místního okruhu a bude se tedy konat pravidelně, takže snadno a rychle proniknete nejen do soutěžních zápasů, ale i do místní šipkařské komunity.

Určitě nepřehlédněte před prvním turnajem text „Chci hrát

A tady je pár statistických zajímavostí z turnajů MO za posledních deset let (ke dni 20. 3. 2020):

  • Celkem se turnajů MO zúčastnilo 37 tisíc hráčů (unikátních), 30 tisíc mužů a 7 tisíc žen.
  • 6 mužů a 2 ženy zvládli odehrát více než 1 000 turnajů.
  • Rekordní počet účastí jednoho hráče (v tomto případě hráčky) za jednu sezónu padl v roce 2019. Počet účastí se zastavil na čísle 400 (na řadě míst se konají dva turnaje zároveň – např. jednotlivci i dvojice).
  • V posledních deseti letech se turnajů MO zúčastnil 1 milion mužů.
  • V posledních deseti letech se turnajů MO zúčastnilo 250 tisíc žen.