Republiková Grand Prix & TOP

Republiková Grand Prix & TOP je dvoudenní turnajová akce, která v sobě sdružuje několik typů a kategorií turnajů.

Republiková Grand Prix (RGP)

Turnaje kategorie RGP jsou na rozdíl od turnajů TOP otevřené, nejsou tedy nominační. Turnaje kategorie RGP se hrají jak v jednotlivcích, tak ve dvojicích. Turnajů jednotlivců se účastní několik set šipkařů (rekord je téměř šest stovek). Muži i ženy hrají souběžně s turnaji TOP, hráči tak mohou jiné zápasy sledovat živě. RGP jednotlivců se hraje nejoblíbenějším a nejběžnějším domácím herním modelem nazývaným DKO, což je označení pro vyřazovací model na 2 porážky, kde i s jednou prohrou máte stále šanci na absolutní vítězství.

TOP 12 & 24

Společně s MČR jde o nejprestižnější turnaje jednotlivců. Turnaje TOP jsou výhradně nominační. V základních skupinách se utká 12 žen a 24 mužů o osm, respektive šestnáct pozic v play off hraném KO modelem. V play off hrají ženy na pět vítězných legů a muži na sedm vítězných legů. V turnajích TOP hrají špičkoví hráči v naprosto strhujících zápasech.

RGP dvojic

Turnaje TOP a RGP jednotlivců doplňují v hlavní hrací den (sobota) ještě večerní turnaje dvojic mužů a dvojic žen. Ty se stejně, jako páteční turnaj dvojic MIX, hrají švýcarským modelem doplněným o play off. Švýcarský model není modelem vyřazovacím, a tudíž si všichni účastnící zahrají stejný počet zápasů s tím, že ti nejlepší si ještě následně zahrají finálové play off.


Počet výherŠampióni turnajů TOP (3 a více vítězství) k 31. 12. 2019
8Martin Hoffmann, Markéta Abadžievová
7Michal Ondo
5Dagmar Komorová, Lada Knapová
4Michal Kočík, Marcela Rajmanová, Alena Gregůrková, Iveta Bruská
3Pavel Drtil, Martin Popelka, Oto Zmelík (SVK)
Marika Benešová, Katarína Nagyová (SVK)