Články

Karel Sedláček alias „Zlej Kája“

Karel Sedláček alias „Zlej Kája“

K šipkám jsem se dostal v podstatě náhodou, když mi bylo patnáct let. Spolužák ze základky se zbavoval šipkového vybavení a já jsem mu dobře posloužil. Po dvou letech jsem zaregistroval první oficiální turnaje. Po návratu z vojny mě šipky definitivně chytly za srdce a zatím se mě pevně drží.

Úspěchy obvykle přicházejí postupně, a tím si kladu stále vyšší cíle. Na domácí půdě je to řada softových i steelových titulů mistra ČR, mimořádnou cenu pro mne mělo vítězství v TOPce UŠO. Přidávaly se mezinárodní úspěchy na softovém ME EDU, ale také úspěšné „otrkávání se“ se steelovou Evropou. Za životní úspěch jsem považoval účast na MS BDO v Lakeside v roce 2014, o rok později to bylo opět Lakeside a životní první výhra na MS BDO a v roce 2018 vítězství na mimořádně prestižním Czech Openu. Novou životní výzvou a zvláštní kapitolou je PDC. Velmi si cením toho, že jsem si jako druhý Čech MS PDC vůbec zahrál. Podařilo se mi také vybojovat PRO Tour kartu a nyní jako první český hráč mohu dva roky startovat na nejlepších turnajích světa. Aktuálně je mým největším, a snad ne posledním, šipkařským úspěchem březnový (2020) postup do třetího kola legendárního UK openu.
Všem šipkařům bych chtěl popřát pevnou ruku, pevné nervy a především velkou dávku trpělivosti. Doufám, že už třeba příští rok se ke mně někdo z vás přidá a začne si plnit svůj velký šipkový sen. Čeština je krásná řeč a nebylo by špatné si někdy ve finále světového profi turnaje vzájemně popřát po našem „dobrou hru a ať ti to lítá“. Zní to jako sen, ale naděje přeci umírá poslední!